transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

Şaisprezecimile Cupei României-Timişoreana - rezultate

Şaisprezecimile Cupei României-Timişoreana - rezultate

Gloria Bistriţa, Pandurii Tg Jiu, Unirea Urziceni, Internaţional Curtea de Argeş (II), Dunărea Galaţi (II) şi FC Braşov s-au calificat miercuri în optimile de finală ale Cupei României-Timişoreana la fotbal.


Marţi reuşiseră acelaşi lucru CFR Cluj, Oţelul Galaţi, Universitatea Craiova, FC Botoşani (II), CS Otopeni, Dinamo Bucureşti, Sportul Studenţesc (II) şi FC Timişoara.


Rezultate:

marţi 14 octombrie:

Universitatea Cluj (II) - CFR 1907 Cluj 3-3 (2-0, 3-3), 10-11 după prelungiri; la loviturile de departajare (stadionul "Ion Moina" din Cluj)
Au marcat: Rareş Soporan (9 - penalty, 23 - penalty), Ionuţ Şuteu (78), respectiv, Cleidimar Magalhaes Silva ''Didi'' (50), Eugen Trică (77), Sixto Peralta (80).
Au executat în ordine loviturile de departajare: 0-1 (gol) Eugen Trică, 1-1 (gol) Rareş Soporan, 1-2 (gol) Juan Emanuel Culio, 2-2 (gol) Bogdan Unguruşan, 2-3 (gol) Ciprian Deac, 3-3 (gol) Andrei Cordoş, 3-4 (gol) Cleidimar Magalhaes Silva ''Didi'', 4-4 (gol) Laurenţiu Buş, 4-5 (gol) Sixto Peralta, 5-5 (gol) Adrian Borza, 5-6 (gol) Tony Da Silva, 6-6 (gol) Zeno Bundea, 6-7 (gol) Dorin Toma, 7-7 (gol) Zsolt Szilagyi, 7-8 (gol) Cristian Panin, 8-8 (gol) Adrian Ionescu, 8-9 (gol) Dani, 9-9 (gol) Ionuţ Şuteu, 9-10 (gol) Nuno Claro - portar, 10-10 (gol) Pieter Merlier - portar, 10-11 (gol) Eugen Trică, 10-11 (ratare) Rareş Soporan.
Cartonaş roşu: Hugo Da Silva Alcantara (CFR, 43).


Tricolorul Breaza (III) - Oţelul Galaţi 1-2 (0-0) (stadionul "Parc" din Breaza)
Au marcat: Andrei Vasilescu (64), respectiv, Alejandro Viglianti (68), Octavian Tudor (85, autogol).


CSM Ploieşti (II) - Universitatea Craiova 1-3 (0-1) (stadionul "Ilie Oană" din Ploieşti)
Au marcat: Cristinel Gafiţa (85 - penalty), respectiv, Ovidiu Stoianof (20), Dorel Stoica (52), Mihai Costea (53).


FC Botoşani (II) - Gloria Buzău 0-0 (0-0, 0-0), după prelungiri; 4-3 la loviturile de departajare (stadionul "Municipal" din Botoşani)
Au transformat loviturile de departajare: Alexandru Pleniceanu, Alexandru Vrabie, Gabriel Vasvari şi Simao Ayres, respectiv, Taher, Erik Bicfalvi şi Alin Liţu. Au ratat: Adrian Boroştean, respectiv, Cătălin Vlaicu şi Miguel Fallardo.
Cartonaş roşu: Jorge Humberto Pinto Tavares (Gloria Buzău, 21).


CSM Rm. Vâlcea (II) - CS Otopeni 0-1 (0-0) (stadionul "Municipal" din Rm. Vâlcea)
A marcat: Liviu Ganea (90+2).


FCM Tg Mureş (II) - Dinamo Bucureşti 1-2 (0-0) (stadionul "Transil" din Tg. Mureş)
Au marcat: Mihai Astafei (49), respectiv, Ionel Dănciulescu (71), Gabriel Boştină (90+3).


Sportul Studenţesc (II) - Steaua Bucureşti 2-0 (0-0) (stadionul "Unirea" din Urziceni)
Au marcat: Costin Curelea (67), Dacian Varga (84).


CFR 1907 Cluj 2 (III) - FC Timişoara 0-1 (0-0) (stadionul "Dr. Constantin Rădulescu" din Cluj)
A marcat: Dejan Rusic (90+2).


miercuri 15 octombrie:

CFR Timişoara (II) - Gloria Bistriţa 1-4 (1-3) (stadionul "CFR" din Timişoara)
Au marcat: Milan Vukasinovic (88), respectiv, Adrian Anca (8), Ioan Hora (43), Cristian Coroian (44 - penalty), Juan Pedro (46).


FCM Bacău (II) - Pandurii Tg Jiu 0-1 (0-0) (stadionul "Municipal" din Bacău)
A marcat: Milanko Raskovic (81).


Minerul Lupeni (II) - Unirea Urziceni 0-4 (0-3) (stadionul "Minerul" din Lupeni)
Au marcat: Dinu Todoran (6), Pablo Brandan (12), Raul Rusescu (21), Sorin Frunză (55).


Internaţional Curtea de Argeş (II) - FC Argeş Piteşti 2-1 (0-0) (stadionul "Tineretului" din Piteşti)
Au marcat: Constantin Şerban (51), Vasile Tatarciuc (80), respectiv, Ionuţ Chirciu (60).


Dunărea Galaţi (II) - Gaz Metan Mediaş 0-0, după prelungiri; 4-2 la loviturile de departajare (stadionul "Dunărea" din Galaţi)
Au executat loviturile de departajare: 1-0 (gol) Andreas Popescu, 1-0 (ratare) Ciprian Prodan, 2-0 (gol) Stelian Cucu, 2-1 (gol) Cosmin Paina, 3-1 (gol) Cristian Fodor, 3-2 (gol) Florin Sabou, 4-2 (gol) Alexandru Cristea, 4-2 (ratare) Ovidiu Hoban.


Farul Constanţa - FC Braşov 0-1 (0-0) (stadionul "Farul" din Constanţa)
A marcat: Robert Ilyeş (80).


Joi 16 octombrie se desfăşoară întâlnirea:
Petrolul Ploieşti (II) - Rapid Bucureşti (stadionul "Giuleşti-Valentin Stănescu" din Bucureşti, 20,30)
Miercuri 29 octombrie este programat ultimul meci din această fază:
FC Vaslui - Politehnica Iaşi (Stadionul "Municipal" din Vaslui, 14,00).

 

Material furnizat de Agentia Nationala de Presa AGERPRES.

Cititi mai multe articole din arhiva Play News