transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

Cupa UEFA: FC Timişoara - Partizan Belgrad 1-2

În prima manşă a turului I al Cupei UEFA la fotbal, FC Timişoara a fost învinsă de Partizan Belgrad cu scorul de 2-1 (1-1), pe teren propriu, joi seara.

Scorul a fost dechis de Timişoara prin Gigel Bucur în minutul 24, dar Partizan a întors scorul prin Zoran Tosic (34) şi Milos Bogunovic (65).

Bănăţenii au început cu dreptul partida, iar Bucur a ratat în minutul 2, când Bozovic a apărat lovitura sa de cap. Partizan a avut şi ea o şansă, în minutul 8, când lobul lui Tosic a trecut puţin peste poartă. Bozovic a respins şutul lui Magera (10), iar din corner Luchin a ratat de două ori cu portarul sârb.

Tosic l-a pus din nou în dificultate pe Pantilimon (17), iar acesta a acordat corner. Portarul timişorean a fost la post şi în minutul 24, la pătrunderea lui Bogunovic.

Bucur a deschis scorul pentru timişoreni, în minutul 24, surprinzându-l pe Bozovic ieşit din poartă: 1-0.
După doar zece minute în care bănăţenii s-au aflat în avantaj, Zoran Tosic (34) a executat la vinclu o lovitură liberă de la 20 de metri, restabilind egalitatea: 1-1.

Partizan simte victoria şi mai ratează două ocazii bune pe finalul primei reprize, prin Juca (42) şi Moreira (45).

La reluare, Timişoara a încercat să-şi creeze din nou şansa golului, dar oaspeţii, mai maturi, au fost aproape, prin Moreira (63), care a tras de la distanţă în bară. Peste doar două minute, campioana Serbiei a marcat prin Bogunovic, cu toată opoziţie lui Pantilimon: 1-2 (65).

FC Timişoara a presat în speranţa egalării, dar nu a reuşit să aibă ocazii clare de gol şi a pierdut meciul cu Partizan, având şanse minime de calificare în grupele competiţiei.
Manşa a doua va avea loc la Belgrad, pe 2 octombrie (ora 20,00).

Au evoluat echipele:

FC Timişoara: 29. Costel Pantilimon - 30. Valentin Bădoi (7. Stelian Stancu, 47), 16. Srdjan Luchin, 13. Sreten Sretenovic, 25 Carlos Milhazes - 31. Abiodun Agunbiade, 5. Dan Alexa (căpitan), 77. Artiom Karamian (17. Balazs Borbély, 81) - 19. Dejan Rusic (21. Dorin Goga, 59), 28. Lukas Magera, 18. Gigel Bucur. Antrenor: Dusan Uhrin jr.
Rezerve neutilizate: 99. Pedro Taborda - 27. Iasmin Latovlevici, 23. Jose Luis García, 11. Arman Karamian.

Partizan Belgrad: 27. Mladen Bozovic - 3. Ivan Stevanovic, 4. Nenad Djordjevic, 24. Srdjan Knezevic, 37. Ivan Obradovic - 20. Radoslav Petrovic (14. Djordje Lazic, 46), 8. Juca, 10. Almani Moreira, 11. Zoran Tosic - 26. Lamina Diarra (88. Dragan Cadikovski, 90+5), 17. Milos Bogunovic. Antrenor: Slavisa Jokanovic.
Rezerve neutilizate: 1. Darko Bozovic - 13. Marko Jovanovic, 23. Kamel Zaiem, 9. Milan Peric, 21. Milovan Sikimic.

Material furnizat de Agentia Nationala de Presa AGERPRES.