transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

Itaia Seria A

AS Roma, viitoarea adversară a campioanei României, CFR Cluj, în Liga Campionilor, a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), de formaţia Palermo, într-o partidă contând pentru  etapa a 2-a a campionatului de fotbal al Italiei, disputată sâmbătă seara.

Roma a deschis scorul prin brazilianul Julio Baptista (min.8), golurile gazdelor fiind marcate de Miccoli (min.20 şi 57) şi Cavani (min.73).
Antrenorul echipei AS Roma, Luciano Spaletti, a folosit în acest meci următorul 11: Doni - Cicinho, Loria, Panucci, Riise - De Rossi (Brighi, 37), Pizarro - Taddei (Menez, 60), Aquilani, Baptista - Okaka (Montella 76). Rezerve neutilizate: Artur, Vucinic, Tonetto, Cassetti.

Într-o altă partidă din din Serie A disputată sâmbătă, Inter Milano a învins-o pe teren propriu, cu 2-1 (1-1), pe Catania. Oaspeţii au deschis scorul prin Plasmati (min.42), Inter reuşind să se impună în urma autogolurilor lui Mascara (min.43) şi Terlizzi (min.48). Milanezii au evoluat în 10 jucători din minutul 44, după eliminarea lui Muntari.

Nicolae Dică a fost rezervă la Catania, fiind introdus pe teren de antrenorul Walter Zenga în minutul 61, în timp ce Cristian Chivu, operat la umăr după EURO 2008, nu a fost utilizat în acest joc de antrenorul lui Inter, Jose Mourinho. În schimb, căpitanul naţionalei Franţei, Patrick Vieira, a revenit,  accidentat chiar înaintea debutului turneului final din Austria şi Elveţia, care a fost titular în partida cu Catania.

Material furnizat de Agentia Nationala de Presa AGERPRES.