transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

Liga Campionilor - programul meciurilor din etapa a doua

Liga Campionilor - programul meciurilor din etapa a doua

Meciul pe care CFR Cluj îl va susţine cu AS Roma, marţi seara (ora 21,45), în deplasare, în etapa a doua a Ligii Campionilor la fotbal, Grupa E, va fi arbitrat de o brigadă suedeză, cu Jonas Eriksson la centru.

Arbitri asistenţi au fost desemnaţi Fredrik Nilsson şi Mathias Klasenius, arbitru de rezervă va fi Markus Strombergsson, în vreme ce arbitri asistenţi adiţionali au fost nominalizaţi Daniel Stalhammar şi Tobias Mattsson.

Meciul de pe Stadio Olimpico vine la doi ani şi aproape două săptămâni de la victoria de senzaţie (2-1) pe care CFR o reuşea în ''Cetatea Eternă'', la debutul său în cea mai importantă competiţie continentală. CFR câştiga pe ''Olimpico'' prin ''dubla'' lui Culio, pierzând apoi revanşa de la Cluj-Napoca (1-3).

Roma a câştigat opt din ultimele sale nouă jocuri în cupele europene pe teren propriu şi pe toate cele trei din Liga Campionilor de la eşecul cu CFR. Giallorossi au pierdut ultimele lor trei partide europene şi doar în două din ultimele 13 nu au primit gol.

CFR a pierdut 9 din ultimele 13 partide jucate în cupele europene, dintre care ultimele cinci la rând în ediţia precedentă a Europa League.

Programul meciurilor de marţi şi miercuri, care vor începe la ora 21,45, cu excepţia partidelor de la Moscova şi Kazan:

marţi 28 septembrie 2010:
Grupa E:
FC Basel (Elveţia) - Bayern Munchen (Germania)
AS Roma (Italia) - CFR Cluj (România)

clasament:
loc echipa M V E Î GM - GPpuncte 
1 Bayern München 1 1 0 0 2 - 03
2 CFR 1907 Cluj 1 1 0 0 2 - 13
3 FC Basel 1 0 0 1 1 - 20
4 AS Roma 1 0 0 1 0 - 20

Grupa F:
Spartak Moscova (Rusia) - MSK Zilina (Slovacia), de la ora 19,30
Chelsea Londra (Anglia) - Olympique Marseille (Franţa)

clasament:
loc echipa M V E Î GM - GPpuncte 
1 Chelsea 1 1 0 0 4 - 13
2 Spartak Moscova 1 1 0 0 1 - 03
3 Olympique Marseille 1 0 0 1 0 - 10
4 MSK Zilina 1 0 0 1 1 - 40

Grupa G:
AJ Auxerre (Franţa) - Real Madrid (Spania)
Ajax Amsterdam (Olanda) - AC Milan (Italia)

clasament:
loc echipa M V E Î GM - GPpuncte 
1 AC Milan 1 1 0 0 2 - 03
1 Real Madrid 1 1 0 0 2 - 03
3 Ajax Amsterdam 1 0 0 1 0 - 20
3 AJ Auxerre 1 0 0 1 0 - 20

Grupa H:
Partizan Belgrad (Serbia) - Arsenal Londra (Anglia)
Sporting Braga (Portugalia) - Şahtior Doneţk (Ucraina)

clasament:
loc echipa M V E Î GM - GPpuncte 
1 Arsenal 1 1 0 0 6 - 03
2 Şahtior Doneţk 1 1 0 0 1 - 03
3 Partizan Belgrad 1 0 0 1 0 - 10
4 SC Braga 1 0 0 1 0 - 60

miercuri 29 octombrie 2010:
Grupa A:
Tottenham Hotspur (Anglia) - Twente Enschede (Olanda)
Inter Milano (Italia) - Werder Bremen (Germania)

clasament:
loc echipa M V E Î GM - GPpuncte 
1 Internazionale Milano 1 0 1 0 2 - 21
1 Tottenham Hotspur 1 0 1 0 2 - 21
1 Werder Bremen 1 0 1 0 2 - 21
1 FC Twente 1 0 1 0 2 - 21

Grupa B:
Hapoel Tel Aviv (Israel) - Olympique Lyon (Franţa)
Schalke 04 Gelsenkirchen (Germania) - Benfica Lisabona (Portugalia)

clasament:
loc echipa M V E Î GM - GPpuncte  
1 Benfica 1 1 0 0 2 - 03
2 Olympique Lyon 1 1 0 0 1 - 03
3 Schalke 0 4 1 0 0 - 10
4 Hapoel Tel Aviv 10010 - 20

Grupa C:
CF Valencia (Spania) - Manchester United (Anglia)
Glasgow Rangers (Scoţia) - Bursaspor (Turcia)

clasament:
loc echipa M V E Î GM - GPpuncte 
1 Valencia CF 1 1 0 0 4 - 03
2 Manchester United 1 0 1 0 0 - 01
2 Rangers 1 0 1 0 0 - 01
4 Bursaspor 1 0 0 1 0 - 40

Grupa D:
Rubin Kazan (Rusia) - FC Barcelona (Spania), ora 19,30
Panathinaikos Atena (Grecia) - FC Copenhaga (Danemarca)

clasament:
loc echipa M V E Î GM - GPpuncte
1 FC Barcelona 1 1 0 0 5 - 13
2 FC Copenhaga 1 1 0 0 1 - 03
3 FC Rubin Kazan 1 0 0 1 0 - 10
4 Panathinaikos Atena 1 0 0 1 1 - 50

Legendă:
M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite.

 


Material furnizat de Agentia Nationala de Presa Agerpres

Cititi mai multe articole din arhiva Play News