transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

CFR Cluj a învins formaţia elveţiană FC Basel cu scorul de 2-1

CFR Cluj-Napoca a învins formaţia elveţiană FC Basel cu scorul de 2-1 (2-1), miercuri seara, pe stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'', în prima etapă a Ligii Campionilor la fotbal, Grupa E.

CFR a început cu dreptul sezonul său european, câştigând prin golurile marcate de Ionuţ Rada (9) şi Lacina Traoré (12). Pentru oaspeţi a punctat Valentin Stocker (45+2).

La meciul de debut al lui Sorin Cârţu la CFR şi în Liga Campionilor, ardelenii au început în trombă şi conduceau cu 2-0 după primul sfert de oră. Rada, la primul joc oficial pentru echipa din Gruia, a marcat cu capul după un corner al lui Culio (9), după care Traore a fructificat un contraatac pornit în urma unei greşeli a elveţienilor, tot cu capul şi tot din centrarea lui Culio (12).

CFR a făcut apoi pasul înapoi, iar Basel a controlat categoric jocul, având şi câteva situaţii de gol. Panin a respins în ultimul moment din faţa porţii (11), Nuno Claro a fost atent la lovitura de cap a lui Huggel (36), iar Frei a tras peste poartă din lovitură liberă de la 17 metri (45). Basel a redus din handicap în prelungirile primei reprize, prin Stocker (45+2), după un corner, la o fază la care clujenii au dat dovadă de lipsă de concentrare.

La reluare, Traore a avut o incursiune periculoasă, dar şi-a prelungit mingea şi a fost blocat de portar (46). Nuno Claro a dat mari emoţii coechipierilor, gafând în minutul 57, dar Mureşan a intervenit salvator la şutul lui Frei. Apoi, Nuno Claro a avut o intervenţie bună la lovitura de cap a lui Chipperfield (77).

Finalul a fost cu emoţii pentru CFR, care a irosit câteva şanse bune de tranşa disputa.

CFR va juca următorul meci în Liga Campionilor pe 28 septembrie, în deplasare, cu AS Roma.