transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

Singapore 2010: Ioan Prundeanu - bronz, prima medalie pentru România

Ioan Prundeanu a adus prima medalie pentru delegaţia României la Jocurile Olimpice ale Tineretului de la Singapore, bronz în proba de simplu vâsle, din concursul de canotaj.

Prundeanu a fost cronometrat cu timpul de 3 min 19 sec 11/100, fiind devansat de lituanianul Rolandas Mascinkas, 3 min 13 sec 82/100, şi de germanul Felix Bach, 3 min 16 sec 23/100.

La dublu rame feminin, Ana Gigică şi Mădălina Buzdugan au ocupat locul 5, la aproape 8 secunde de medalia de bronz.

Spadasinii Lucian Ciovîcă şi Amalia Tătăran au ocupat locul 5, cu Europa 4, în concursul de echipe mixte din cadrul concursului de scrimă. Amalia Tătăran s-a clasat pe 7 în proba individuală de spadă, după ce a fost învinsă în sferturile de finală de Katharine Holmes (SUA) cu 15-12.

La gimnastică feminină, românca Diana Bulimar se anunţă una dintre candidate la medalii, după prestaţiile din calificări. Concursul a fost dominat de campioana europeană a junioarelor Viktoria Komova (Rusia), 61,000 puncte la individual compus, urmată în clasament de Tan Sixin (China), 58,100 p, Carlotta Ferlito (Italia), 55,750 p, şi Diana Bulimar, 54,700 p. Finala la individual compus este programată joi 19 august. Diana Bulimar a ratat exerciţiul şi calificarea în finala la bârnă (locul 15 - cu 13,150 p), dar a prins finalele de la paralele (13,850 p) şi sol (13,950 p), aparate la care a urcat pe poziţia a treia, precum şi la sărituri (locul 5 - 13,650 p).

Jucătoarea de tenis Cristina Dinu s-a calificat în sferturile probei de dublu alături de Ons Jabeur (Tunisia), după 7-5, 3-6, 10-1 în primul tur cu perechea Denisa Allertova (Cehia)/Mia Radulovic (Muntenegru). Adversarele din sferturi vor fi chinezoaicele Tang Hao Chen/Zheng Saisai.

Înotătorul Marius Radu a ratat calificarea în finala probei de 50 m liber, după ce a terminat doar pe locul 10 (23 sec 50/100) în semifinale, la 15 sutimi de ultimul calificat.

În concursul de atletism, Ana Roşianu a ocupat doar locul 4 în seria sa (12 sec 69/100), Laurenţiu Roşu a terminat pe 10 în calificările probei de 2.000 m obstacole (6 min 12 sec 77/100), iar Dana Loghin a fost a 13-a în calificările pentru proba similară feminină (7 min 26 sec 53/100).