transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

Europa League - rezultatele etapei a cincea

Europa League - rezultatele etapei a cincea

După Galatasaray, Red Bull Salzburg, Şahtior Doneţk şi Werder Bremen, miercuri seara au reuşit calificarea în şaisprezecimile de finală ale competiţiei de fotbal Europa League formaţiile Villarreal, Fenerbahçe Istanbul, Benfica Lisabona, Everton Liverpool, Ajax Amsterdam, Hamburger SV, Hapoel Tel Aviv.

Ştefan Radu a fost titular la meciul dintre Red Bull Salzburg şi Lazio, câştigat de austrieci cu scorul de 2-1. Radu a fost schimbat cu Tommaso Rocchi (55).

miercuri 2 decembrie:
Grupa G:
Red Bull Salzburg (Austria) - Lazio Roma (Italia) 2-1
Au marcat: Rabiou Afolabi (52), Somen Tchoyi (78), respectiv, Pasquale Foggia (57).

Levski Sofia (Bulgaria) - Villarreal (Spania) 0-2
Au marcat: Giuseppe Rossi (37), Marcos Senna (84).

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 FC Salzburg 5 5 0 0 8-2 15
2 Villarreal 5 3 0 2 8-5 9
3 Lazio 5 2 0 3 9-9 6
4 Levski Sofia 5 0 0 5 0-9 0

Grupa H:
Sheriff Tiraspol (Rep. Moldova) - Steaua Bucureşti (România) 1-1
Au marcat: Amath Diedhiou (83), respectiv, Juan Toja (87).
Cartonaş roşu: Petre Marin (Steaua, 90+3).

Twente Enschede (Olanda) - Fenerbahçe Istanbul (Turcia) 0-1
A marcat: Diego Lugano (71).

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Fenerbahçe 5 4 0 1 7-3 12
2 FC Twente 5 2 1 2 4-5 7
3 Sheriff 5 1 2 2 4-4 5
4 Steaua 5 0 3 2 2-5 3

Grupa I:
BATE Borisov (Belarus) - Benfica Lisabona (Portugalia) 1-2
Au marcat: Serghei Sosnovski (68), respectiv, Javier Saviola (46), Fábio Coentrao (63).

AEK Atena (Grecia) - Everton Liverpool (Anglia) 0-1
A marcat: Diniar Bilialetdinov (6).

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Benfica 5 4 0 1 11-2 12
2 Everton 5 3 0 2 7-8 9
3 BATE Borisov 5 1 1 3 6-9 4
4 AEK 5 1 1 3 4-9 4

Grupa A:
FC Timişoara (România) - Ajax Amsterdam (Olanda) 1-2 (1-1)
Au marcat: Dorin Goga (2), respectiv, Luis Suarez (8), Marko Pantelic (46).
Luis Suarez (Ajax) a ratat două penalty-uri, în minutul 51 - apărat de Costel Pantilimon - şi în minutul 65 - apărat de Pedro Taborda.
Cartonaşe roşii: Éder Bonfim (FC Timişoara, 50), Costel Pantilimon (FC Timişoara, 62).

Anderlecht Bruxelles (Belgia) - Dinamo Zagreb (Croaţia) 0-1
A marcat: Miroslav Slepcika (58).

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Ajax 5 3 2 0 7-3 11
2 Anderlecht 5 2 2 1 6-3 8
3 Dinamo Zagreb 5 2 0 3 5-6 6
4 FC Timişoara 5 0 2 3 2-8 2

Grupa B:
Valencia (Spania) - Lille (Franţa) 3-1
Au marcat: Joaquín (3, 32), Juan Mata (52), respectiv, Aurélien Chedjou (90+1).

Slavia Praga (Cehia) - Genoa (Italia) 0-0

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Valencia CF 5 2 3 0 10-7 9
2 Lille 5 2 1 2 12-8 7
3 Genoa 5 2 1 2 7-8 7
4 Slavia Praga 5 0 3 2 4-10 3

Grupa C:
Celtic Glasgow (Scoţia) - Hapoel Tel Aviv (Israel) 2-0
Au marcat: Georgios Samaras (22), Barry Robson (68).

Hamburger SV (Germania) - Rapid Viena (Austria) 2-0
Au marcat: Marcell Jansen (47), Marcus Berg (53).

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Hamburger SV 5 3 1 1 7-5 10
2 Hapoel Tel Aviv 5 3 0 2 12-8 9
3 Celtic 5 1 2 2 4-4 5
4 Rapid Viena 5 1 1 3 5-11 4

Joi 3 decembrie vor avea loc meciurile:
Grupa D:
22h05 FK Ventspils (Letonia) - Hertha Berlin (Germania)
22h05 Sporting Lisabona (Portugalia) - Heerenveen (Olanda)

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Sporting 4 3 1 0 7-4 10
2 Hertha BSC Berlin 4 1 1 2 4-5 4
3 SC Heerenveen 4 1 1 2 5-6 4
4 FK Ventspils 4 0 3 1 3-4 3

Grupa E:
22h05 Fulham Athletic (Anglia) - ŢSKA Sofia (Bulgaria)
22h05 AS Roma (Italia) - FC Basel (Elveţia)

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 FC Basel 4 3 0 1 6-2 9
2 AS Roma 4 2 1 1 5-4 7
3 Fulham FC 4 1 2 1 4-4 5
4 ŢSKA Sofia 4 0 1 3 2-8 1

Grupa F:
22h05 Galatasaray Istanbul (Turcia) - Panathinaikos Atena (Grecia)
22h05 Dinamo Bucureşti (România) - Sturm Graz (Austria)

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Galatasaray 4 3 1 0 11-3 10
2 Panathinaikos 4 3 0 1 4-3 9
3 Dinamo 4 1 0 3 2-8 3
4 Sturm Graz 4 0 1 3 1-4 1

Grupa J:
20h00 Şahtior Doneţk (Ucraina) - FC Bruges (Belgia)
20h00 FC Toulouse (Franţa) - Partizan Belgrad (Serbia)

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Şahtior 4 4 0 0 14-2 12
2 FC Bruges 4 2 1 1 9-8 7
3 Toulouse FC 4 1 1 2 5-10 4
4 Partizan 4 0 0 4 5-13 0

Grupa K:
20h00 PSV Eindhoven (Olanda) - Sparta Praga (Cehia)
20h00 FC Copenhaga (Danemarca) - CFR Cluj (România)

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 PSV Eindhoven 4 2 2 0 5-3 8
2 Sparta Praga 4 2 1 1 7-5 7
3 FC Copenhaga 4 1 1 2 2-4 4
4 CFR Cluj 4 1 0 3 4-6 3

Grupa L:
20h00 Austria Viena (Austria) - Athletic Bilbao (Spania)
20h00 Werder Bremen (Germania) - Nacional Madeira (Portugalia)

clasament
loc echipa M V E Î GM-GP P
1 Werder Bremen 4 3 1 0 10-5 10
2 Athletic Bilbao 4 2 1 1 7-5 7
3 CD Nacional 4 0 2 2 5-7 2
4 Austria Viena 4 0 2 2 3-8 2

Material furnizat de Agentia de Presa AGERPRES

Cititi mai multe articole din arhiva Play News