Dan Petrescu, antrenorul echipei Unirea Urziceni, a declarat că formaţia sa merita ~ victoria în meciul de pe teren propriu cu Glasgow Rangers, din Liga ~ Campionilor, încheiat la egalitate, 1-1. A fost un joc foarte bun de ~ Liga Campionilor. ...
Categorii
- - Fotbal - Bundesliga - rezultate & noutati
- - Fotbal - Cupa UEFA - Rezultate si noutati
- - Fotbal - Euro 2012
- - Fotbal - Il Calcio - rezultate
- - Fotbal - Liga Intai, Romania - rezultate si informatii
- - Fotbal - Ligi inferioare din fotbalul romanesc
- - Fotbal - Premier League - rezultate
- - Fotbal - Premiera Division - rezultate
- - Fotbal - Serie A & Serie B - rezultate
- - Fotbal - UEFA Champions League
- - Fotbal international - Campionatul Mondial
- - Fotbal international - rezultate si informatii
- Alte sporturi
- Atletism
- Auto & Formula 1
- Baschet
- Box
- Ciclism
- Fotbal - Europa League
- Gimnastica
- Handbal
- Rugby
- Stiri olimpice
- Tenis
- Volei
Cadoul Saptamanii CartePremium.ro
Linkuri externe
- Business, publicitate, marketing, PR
- News Shop
- Ziar financiar electronic
- Publicitate & Marketing
- Stiri IT & C
- Stiri auto & moto
- Stiri bursa - piata de capital
- Pariuri sportive online
- Piata imobiliara - stiri
- Ghid nunti
- Citate celebre
- Citate celebre, folclor
- Inele de logodna
- Anunturi auto gratuite
- Pariuri sportive
- Curs valutar bnr
- Art Spirit - arta & cultura
- Prospecte medicamente
- Index Anunturi
- Cazare
- Cele mai frumoase bijuterii argint
- Rezervari online - hoteluri si pensiuni
- casas de apostas
- Tigari electronice
- Tigari electronice
- Curierat rapid Bucuresti
- Carucioare copii
- Reduceri Extreme
- Bannere
- Case de pariuri
- Biletul zilei
- Debransare RADET
- centrale termice gaz
- aer conditionat inverter
Dan Petrescu - Unirea merita victoria
Dan Petrescu, antrenorul echipei Unirea Urziceni, a declarat că formaţia sa merita victoria în meciul de pe teren propriu cu Glasgow Rangers, din Liga Campionilor, încheiat la egalitate, 1-1.
''A fost un joc foarte bun de Liga Campionilor. Dacă la Glasgow am avut puţine ocazii şi am marcat de patru ori, azi nu am reuşit să înscriem decât o dată. Rangers a avut un portar foarte bun, McGregor, şi sunt bucuros şi pentru acest punct. Rezultatul nu e unul corect, pentru că Unirea a fost mai bună. Rangers a jucat mai bine decât la Glasgow, dar noi am fost superiori. Însă, nu întotdeauna câştigă echipa mai bună'', declarat Petrescu după joc.
''Am crezut că putem chiar câştiga, după ce am egalat. În prima repriză am jucat bine, am avut multe ocazii, în partea secundă am început excelent, am avut o posesie bună, am dominat, am avut ocazii de gol, dar am primit gol. Unirea a arătat ca o echipă de Liga Campionilor şi că merităm să jucăm în această competiţie. Aş fi vrut sa Rangers să nu marcheze şi m-am temut mai ales de fazele fixe. Rangers a arătat ca o echipă adevărată, a jucat finala Cupei UEFA în 2008, au jucători buni şi e posibil să câştige următoarele două jocuri'', a mai spus Petrescu.
''Pariul cu jucătorii mei nu a fost unul ca să îi motivez, ci chiar aşa am crezut, că nu vom mai câştiga niciun punct după Glasgow. Credeam că vor avea o atitudine negativă după victoria cu Rangers'', a precizat antrenorul echipei ialomiţene.
''Nu trebuie uitat că noi am avut un meci greu cu Craiova, iar Rangers a jucat doar o repriză în weekend. A fost vreme urâtă, a fost ca un făcut, a plouat tocmai miercuri. Dacă terenul ar fi fost uscat, Unirea, care este echipa mai tehnică, s-ar fi văzut mai bine. Doream victoria, ca să fim deja calificaţi, dar acum putem termina şi pe ultimul loc grupa. Preferam ca Sevilla să câştige azi, chiar dacă s-a calificat cu rezultatul de egalitate. Nu cred că pe 24 noiembrie, Sevilla va veni relaxată la Bucureşti, chiar dacă va folosi jucători care au jucat mai puţin'', a comentat Petrescu.
''Sevilla este deja calificată, iar pentru locul doi se bat trei echipe, Unirea, Stuttgart şi Rangers. Rangers are nevoie de cel puţin patru puncte pentru a se califica mai departe, dar ar trebui să câştige următoarele două jocuri pentru a fi sigură'', crede antrenorul Unirii, care, la începutul competiţiei, nu credea că după patru meciuri campioana României va fi în cursa pentru calificarea în optimile de finală.
Petrescu a apreciat atmosfera ca fiind excelentă, chiar dacă au fost mai puţini spectatori decât la meciul cu Stuttgart, din cauza vremii. ''Sper să fie vreme mai bună cu Sevilla şi stadionul să fie plin'', a mai spus antrenorul Unirii, care nu ştia nimic despre incidentele de la pauză din sectorul fanilor scoţieni.
Petrescu a precizat că Bălan a fost schimbat în prima repriză din cauza unei accidentări. Dan Petrescu a afirmat că nu se va prezenta la meciul cu FC Braşov, din etapa a 13-a, programat sâmbătă, deşi a cerut ca echipa lui să joace luni. ''Dacă Unirea va juca sâmbătă în campionat, nu mă voi prezenta la meci. Suntem bătaia de joc a campionatului, nu ne bagă nimeni în seamă. Am văzut că Braşovul a jucat lunea, dar noi trebuie să jucăm sâmbătă. Voi sta acasă, în aceste condiţii, oricum sunt suspendat'', a subliniat Petrescu.
Unirea Urziceni a terminat la egalitate cu Glasgow Rangers, 1-1 (0-0), miercuri seara, la Bucureşti, pe stadionul Steaua, în etapa a patra a Ligii Campionilor la fotbal, Grupa G. Rangers a deschis scorul prin Lee McCulloch (78), dar Marius Onofraş a egalat (88). Onofraş a fost declarat omul meciului pe site-ul UEFA.
Material furnizat de Agentia de Presa AGERPRES
Cititi mai multe articole din arhiva Play NewsLasa un comentariu
PlayNews Special
Crestere de peste 100% a vanzarilor de tablete in primele 3 luni din 2012, pe Oktal.ro
Primul trimestru al anului 2012 a adus cresteri in vanzari pentru magazinul online cu profil IT&C www.Oktal.ro, tendinta fiind asteptata si pentru perioada urmatoare. Vanzarile s-au ridicat cu peste 30% ca numar de produse comandate si livrate, iar... citeste mai mult
PlayNews Special
Manchester United si Epson - parteneriat pentru furnizarea echipamentelor de birou
Epson a semnat un contract de sponsorizare cu Manchester United, unul dintre cele mai renumite cluburi de fotbal din lume, devenind partenerul său oficial pentru furnizarea echipamentelor de birou. Epson, unul dintre principalii producători mondiali... citeste mai mult
PlayNews Special
Christophe Lemaitre, atletul european al anului 2010
Francezul Christophe Lemaitre, triplu campion european în această vară la Barcelona (100 m, 200 m şi 4x100 m), a fost desemnat marţi ''atletul anului'' de către Federaţia europeană de atletism (EAA). El este urmat în această ierarhie... citeste mai mult
Cele mai citite stiri
- Preliminariile CM 2010 - Zona CONCACAF: rezultate
- Calificări CM 2010
- Extragerile UEFA Champions League
- Clasamentul mondial al cluburilor
- Preliminariile CM 2010 - Zona Asia rezultate
- Clasamentul FIFA
- Programul meciurilor din Cupa UEFA - joi 18 septembrie
- Preliminariile CM 2010 - Zona America de Sud
- Cupei României-Timişoreana la fotbal
- Cupa Italiei, rezultate
- Amical Dinamo - FC Snagov
- Prezentare achiziţii Steaua
- Naţionala de rugby U-19 va juca finala Campionatului European
- Box la Sala Polivalentă
- Calificările în grupele Ligii Campionilor la handbal
- Programul meciurilor din Cupa UEFA, turul întâi manşa a doua
- Debutul Ligii MOL la hochei
- Dinamo- Rapid Viena
- MP al Indiei îşi face debutul în Formula 1 din 2011
- Liga I
- Judo la Sibiu
- ACS Odorhei, în Cupa UEFA la futsal
- Reacţii după meciul Steaua - Pandurii
- Trombetta antrenează CFR Cluj
- Elena Bogdan în sferturi de finală
- Skate Night Bucureşti 2008 pe 20 septembrie
Cele mai comentate stiri
- Preliminariile CM 2010 - Zona CONCACAF: rezultate
- Calificări CM 2010
- Extragerile UEFA Champions League
- Clasamentul mondial al cluburilor
- Preliminariile CM 2010 - Zona Asia rezultate
Noutati 
- Carucioare pentru copii, sezonul de vara 2012 - modele propuse de LumeaCopiilor.com.ro
- Live Inspire pe www.liveinspire.com - concurs al Grupului Intesa Sanpaolo, disponibil si pentru romani
- Ruukki Romania lanseaza cel mai avansat instrument de design dedicat acoperisurilor metalice
- Electrocasnice inteligente Whirlpool controlate si monitorizate direct de pe telefonul mobil, tableta sau PC
- HP prezinta un nou portofoliu de PC-uri de business
- Visa, desemnata este cea mai de incredere marca de carduri de credit in Romania
- 55% dintre dispozitivele mobile folosesc retele Wi-Fi neprotejate
- MedLife Genesys din Arad - primul Centru de Excelenta in Patologia Tiroidiana din Romania
- Germanwings introduce o noua conexiune din Basel-Mulhausen catre Pristina
- Operatiunile de colectare pentru Primaria Sector 5 pot fi efectuate prin toate unitatile CEC Bank din Bucuresti
- Kuma produce in Romania lavoare cu perle si pietre semipretioase ce ajung in casele europenilor
- OTP Bank Romania - pierderi de 17 milioane RON in primul trimestru al anului 2012
- Clientii BCR au efectuat peste un milion de transferuri prin intermediul Moneygram
- Aplicatiile, cel mai important argument pentru achizitionarea unui smartphone, arata un studiu Ericsson
- Promotie pentru posesorii de carduri Gold, Platinum, World, World Elite si Corporate MasterCard

