transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

HCM Constanta - Valladolid 23-26, in Liga Campionilor

Echipa masculină de handbal HCM Constanţa a fost învinsă de formaţia spaniolă Pevafersa Valladolid, cu scorul de 26-23 (14-10), miercuri seara, pe teren propriu, la Buzău, în prima etapă a Ligii Campionilor, Grupa A.

În faţa a 1.800 de spectatori prezenţi în Sala Sporturilor ''Romeo Iamandi'', jocul a fost echilibrat în cea mai mare parte a primei reprize, evoluţia scorului fiind 1-2 (min. 5), 3-3 (10), 5-5 (15), 8-7 (20), 8-10 (25), 10-14 (la pauză). În partea secundă, constănţenii nu au reuşit să micşoreze diferenţa decât la două-trei goluri.

Au evoluat echipele:
HCM Constanţa: M. Popescu, Stănescu - portari, Băiceanu (3 goluri), Toma (5), Sabou (3), Csepreghi (1), Pavlovic (5), Buricea, Schuch (3), Prachar (1), Sadoveac, Dimache (1), Mureşan (1), Vukovic, Timofte.

Pevafersa Valladolid: Sierra, Svensson - portari, Asier Antonio, Tvedten, Milosavljevic (3), Ávila (1), Entrerríos (8), Bilbija (1), Eduard Fernández (1), Krivokapic (5), Gurbindo (5), Rentero (2). HCM va juca următorul meci tot pe teren propriu, cu Montpellier HB, pe 8 octombrie.