transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

Fiorentina si Apoel Nicosia s-au calificat in grupele Ligii Campionilor

Fiorentina, cu Adrian Mutu titular, s-a calificat în grupele Ligii Campionilor la fotbal, după remiza reuşită miercuri seara, 1-1 pe teren propriu, cu Sporting Lisabona, în manşa secundă a play-off-ului competiţiei.

Sporting a deschis scorul din lovitură liberă prin Moutinho (35), dar Fiorentina a egalat după pauză, prin Jovetic (54). Mutu a fost schimbat ]n minutul 72, cu Joergensen.

Un alt român titular a fost Dorian Arbănaş, la Sheriff Tiraspol, eliminată de Olympiakos Pireu.
S-au calificat în grupe FC Zürich, Maccabi Haifa, Atletico Madrid, Olympique Lyon, Debrecen, Olympiakos Pireu, Fiorentina, VfB Stuttgart, Arsenal Londra, Apoel Nicosia.

Debrecen, FC Zurich şi Apoel Nicosia s-au calificat în premieră în grupele Champions League, iar Maccabi Haifa este la a doua ispravă de acest gen.

Rezultate:
marţi:
(+) FC Zürich (Elveţia) - FK Ventspils (Letonia) 2-1 (1-1)
Au marcat: Johan Vonlanthen (6), Almen Abdi (90+2), respectiv, Igor Ţîgîrlaş (8).
În tur 3-0.

(+) Maccabi Haifa (Israel) - Red Bull Salzburg (Austria) 3-0 (1-0)
Au marcat: Vladimer Dvalişvili (31), Eyal Golasa (57), Mohammad Ghadir (90).
În tur 2-1.

(+) Atletico Madrid (Spania) - Panathinaikos Atena (Grecia) 2-0 (1-0)
Au marcat: Loukas Vintra (4, autogol), Sergio Agüero (83).
Cartonaş roşu: Djibril Cissé (Panathinaikos, 71).
În tur 3-2.

Anderlecht Bruxelles (Belgia) - (+) Olympique Lyon (Franţa) 1-3 (0-3)
Au marcat: Matias Suarez (51, penalty), respectiv, Lisandro Lopez (26, 32, 41).
În tur 1-5.

(+) Debrecen (Ungaria) - Levski Sofia (Bulgaria) 2-0 (2-0)
Au marcat: József Varga (12), Gergely Rudolf (35).
În tur 2-1.

miercuri:
(+) Olympiakos Pireu (Grecia) - FC Sheriff Tiraspol (Rep. Moldova) 1-0 (0-0)
A marcat: Kostas Mitroglou (82).
În tur 2-0.

(+) Fiorentina (Italia) - Sporting Lisabona (Portugalia) 1-1 (0-1)
Au marcat: Stevan Jovetic (54), respectiv, Joao Moutinho (35).
În tur 2-2. Fiorentina s-a calificat graţie numărului mai mare de goluri marcate în deplasare.

(+) VfB Stuttgart (Germania) - FC Timişoara (România) 0-0
În tur 2-0.

(+) Arsenal Londra (Anglia) - Celtic Glasgow (Scoţia) 3-1 (1-0)
Au marcat: Eduardo Da Silva (28 - penalty), Emmanuel Eboué (53), Andrei Arşavin (73), respectiv, Massimo Donati (90+2).
În tur 2-0.

(+) Apoel Nicosia FC (Cipru) - FC Copenhaga (Danemarca) 3-1 (3-1)
Au marcat: Kamil Kosowski (2), Chrysostomos Michail (18 - penalty, 41), respectiv, Dame N'Doye (22).