transport caini, transport catei, transport caini international, transport catei international, transport pisici, transport pisici international, transport animale, transport animale de companie, transport caini anglia, transport caini germania, transport caini olanda, transport caini franta, transport caini belgia, transport caini pret, transport pisici germania, transport pisici anglia, transport animale anglia, transport animale germania, transport caini romania

Categorii

Linkuri externe

Sportivii romani au castigat 17 medalii la Cupa Petrom pentru cadeti

Sportivii români au câştigat 17 medalii, 4 de aur, 4 de argint şi 9 de bronz, la turneul internaţional UEJ "A" pentru cadeţi (U-17) dotat cu Cupa Petrom, care s-a desfăşurat la Ploieşti, pe 2 şi 3 mai.

Au câştigat aurul Eduard Nicolaescu (cat. 60 kg), Amalia Doană (cat. 40 kg), Raluca Dumitraşcu (cat. 44 kg), Ana Maria Ghindaru (cat. 48 kg). Medaliile de argint au fost cucerite de Alexandru Munteanu (cat. 60 kg), Daniel Duminică (cat. 90 kg), Alexandra Pop (cat. 44 kg), Cristina Matei (cat. 52 kg).

Au reuşit să obţină medalii de bronz sportivii: Cristian Seres (cat. 50 kg), Alex Floris Ferariu (cat. 55 kg), Vlad Vişan (cat. 60 kg), Alexandru David (cat. 73 kg), Lavinia Drăghici, Antonia Silaghi (ambele cat. 40 kg), Andreea Ştefănescu (cat. 48 kg), Larisa Staicu (cat. 57 kg), Ramona Ene (cat. +70 kg). Românii au mai avut şi 11 clasări pe locul 5.

Competiţia s-a bucurat de participarea a 241 sportivi (149 la masculin şi 92 la feminin) din 12 ţări străine, alături de componenţii lotului naţional al României, precum şi de sportivi de la 27 de cluburi naţionale.
În clasamentul general pe medalii, Serbia a ocupat primul loc, cu 4 de aur, 5 de argint şi 5 de bronz, urmată de România, 4-4-9, şi Franţa, 4-0-8.

La masculin, Serbia a cucerit 3 medalii de aur, 2 de argint şi 3 de bronz, fiind urmată de Franţa, 2-0-4, şi România, 1-2-4, etc. La feminin, primul loc a revenit României, cu 3-2-5, urmată de Serbia, 2-2-2, şi Franţa, 2-0-4.